masaze_mentusova.png, 631kB

Masáže

massage.jpg, 49kB Dobrý den, poskytuji masérské služby ve vlastním masážním salónu, který se nachází v Nové Pace. Poskytováním masáží se již věnuji více než deset let. Masáže by měly patřit hned vedle sportování do portfolia aktivit každého člověka, který pečuje o svoje zdraví a dodržuje příjemný zdravý životní styl.

Masáže pomáhají uvolňovat stresové napětí ve svalových buňkách, pomáhají při poranění svalových skupin, zmírňovat chronické bolesti, zlepšují krevní oběh a regeneraci celého organismu. Masáže mají ale také velký vliv na krásu a zdraví pokožky, a také mají zásadní vliv na naše duševní zdraví a psychickou pohodu člověka.

K dispozici je široká nabídka masáží od klasicích, relaxačních, sportovních masáží až po lymfatické a anticelulitidní masáže spojenými se skořicovými zábaly pro hebkou a krásnou kůži. Taktéž poskytuji masáže pro těhotné ženy, které mimo jiné pomáhají zmírňovat stres, snižuje krevní tlak a redukovat otoky. Mimo běžného masírování také nabízím:

Dárkové poukazy

V masérském salónu v Nové Pace lze zakoupit dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pro Vaši rodinu a blízké v jakémkoliv ročním období. Dárkové poukazy v hodnotě nad 500kč mají platnost 6 měsíců. Dárkové poukazy lze uplatnit mimo masáží i na ostatní poskytované služby: masáže, pedikúra, manikúra a meziprstní korektory. Dárkové poukazy lze zakoupit v odpoledních hodinách i víkendu.

Druhy masáží

klasicke_masaze.jpg, 162kB Klasická masáž je kombinace vhodných masážních hmatů, které vedou k celkovému uvolnění organismu a zvýšení regenerace unavených či poraněných svalů. Masážní techniky dále vedou k většímu prokrvení svalů a celkovému zrychlení metabolismu. Pravidelné masáže přispívají k rychlejší výměně a odstraňování povrchové zrohovatělé vrstvy pokožky, dochází ke zvýšené sekreci potních a mazových žláz. Tímto masáže zlepšují i veškeré kosmetické vlastnosti pokožky, taktéž mají vliv na celulitidu

Intenzita i technika klasických masáží je volena tak, aby bylo dosaženo požadovaného efektu, jako je například masáž pro zvýšení regenerace poškozených svalových skupin či pro uvolnění stresového napětí a relaxace. Klasické masáže mohou být komponovány několika různými způsoby:

 • Relaxační masáž
 • Rekondiční masáž
 • Sportovní masáž

Masáže nejsou vhodné při infekčních a horečnatých onemocněních a křečových žilách.

lavove_kameny.jpg, 408kB Masáž lávovými kameny se nazývá druh masáže, při které jsou na tělo přikládány lávové kameny, které se předem zahřejí na příjemnou teplotu okolo padesáti stupňů celsia. Kameny se nejčastěji zahřívají ve vodní lázni. Teplo, které lávové kameny naakumulují, při masáži postupně proniká přímo do svalů i kloubů a dochází k rychlejšímu uvolnění křečí, ztuhlostí a celkové regeneraci organismu. Lávové kameny se přikládají na nejvíce postižená místa či běžné oblasti zad a šíje.

Masáž lávovými kameny je taktéž jednou z nejvíce příjemných masáží a terapií k odstranění stresu. Mimořádně silné jsou také kosmetické účinky, masáž zvláční pokožku a zjemní pokožku. Velkým přínosem těchto masáží jsou i anticelulitidní účinky. Masáž lávovými kameny má také blahodárný vliv na lymfatický systém.

  Hlavními účinky masáže lávovými kameny:
 • stimulace krevního oběhu a lymfatického systému,
 • zlepšení funkcí nervového systému,
 • posílení imunitní systému,
 • zrychlení metabolismu,
 • zvýšení regenerace svalů a kůže,
 • odbourávání celulitidy,
 • navození příjemných pocitů a odbourání stresu.

Masáže lávovými kameny se nedoporučí v případě nádorových onemocnění, infekčních onemocnění, zánětu žil, křečových žil a v těhotenství.

lymfaticka_masaz.jpg Lymfatická masáž je také často nazývána jako lymfatická drenáž. Tento druh masáže je založený na rytmickém hnětení svalových skupin a oblastí. Pomocí této techniky lze zajistit lepší proudění tělní mízy neboli lymfy. Lymfa je tekutina podobná krevní plazmě a zajištuje funkce lymfatické soustavy člověka, především pak funkce obranného mechanismu, výměnu látek z mezibuněčných prostor do krevního oběhu, a tedy i lepší odplavení škodlivých látek z organismu.

Lymfatická masáž se provádí jemnou technikou, ve které je na rozdíl od klasické masáže použito menšího tlaku na svaly. Masáž je tak nejen zdravotně prospěšná, ale i velice příjemná a uvolňující. Lymfatická masáž je také populární kosmetická metoda, která napomáhá k odstranění celulitidy.

  Hlavní přínosy lymfatické masáže:
 • zlepšení toku lymfy a lepší průchodnost lymfatických kapilár,
 • odplavení škodlivých látek z organismu,
 • zmírnění chronických otoků a tzv. těžkých noh,
 • prevence proti vzniku křečových žil,
 • odbourávání celulitidy,
 • zlepšení kosmetických vlastností pokožky,
 • zvýšení prokrvení, imunity a regenerace,
 • zrychlení činností metabolismu.

Lymfatické masáže se neodporučují při nádorovém onemocnění, infekčním onemocnění, onemocnění jater a ledvin a při horečce.

reflexni.jpg Reflexní masáž je druh akupresury, při které je vyvíjen tlak na speciální tvz. reflexní body. Reflexní masáž vychází z teorie, že veškeré orgány a části organismu mají svá energická a nervová zakončení na různých částech těla, a to nejčastěji na rukou a na chodidlech. Správná stimulace těchto bodů vede k prokrvení, posílení či naopak v případě bolesti utlumení patřičných orgánů, které jednotlivé body reprezentují. Reflexní body jsou zobrazeny na tzv. reflexních mapách. Reflexivní masáž je jednou z nejúčinnějších metod alternativní medicíny se starodávným čínským původem.

  Účinky reflexní masáže:
 • prevence před onemocněními vnitřcích orgánů,
 • zlepšení činností vnitřních orgánů,
 • úleva při bolestech,
 • odbourání stresového napětí.

Reflexivní masáže se nedoporučují v případě nádorových onemocnění a infekčních onemocnění.

anticelulitidni.jpg Anticelulitidní masáž jsou soubor masážních techniky, které jsou velice často kombinováni s různými druhy zábalů. Celulitida vzniká kvůli špatnému krevnímu oběhu a málo funkčnímu lymfatickému systému, při kterém se v těle hromadí toxické látky. Škodliviny, které jsou špatně odváděny z těla, se ukládají v tukových buňkách. Tyto tukové buňky jsou vlivem škodlivých látek deformovány a pro organismus je obtížné je využít jako zdroj energie. Z tohoto důvodu je složité se zbavit celulitidy i přes usilovné a pravidelné cvičení.

Anticelulitidní masáže tyto nahromaděné a deformované buňky rozruší tak, aby je organismus mohl lépe zpracovat a vyloučit. Následující zábaly pak pokožku ještě více zvláční, vypnou a celkově zvýší její kvalitu. Zábaly mají zvyšují účinky i právě díky skořici, která pozitivně působí na náš organismus. Obsahuje látky, které podporují spalování tuků a zrychlení metabolismu. Dále pak například snižuje krevní tlak a zřeďuje krev, což vede k lepšímu krevnímu oběhu. Masáže i vonící skořicové zábaly jsou velice příjemné a uvolňující.

  Hlavní účinky anticelulitidní masáže:
 • odbourávání celulitidy,
 • zlepšení kosmetických vlastností pokožky,
 • pozitivní vliv na celkové formování postavy,
 • zlepšení lymfatického systému a krevního oběhu,
 • zrychlení metabolismu,
 • uvolnění stresového napětí
 • navození příjemných pocitů.

Masáže se nedoporučují v případě nádorových onemocnění, infekčních onemocnění, kožních vyrážek a křečových žilách.

tehotne.jpg Masáž pro těhotné ženy je uzpůsobena tak, aby bylo zajištěno maximálního komfortu a pohodlí. Těhotenská masáž má pozitivní účinky, jak pro nastávajíc matku, tak pro dítě. Masáže přispívají k hladkému průběhu těhotenství i porodu, prohlubují vztah matky s dítětem a navozuje příjemné pocity. Masáže se také zaměřují na nejvíce namáhané časti těla v těhotenství. Dále snižují únavu, zmírňují bolesti hlavy, zad, zlepšují držení těla a snižují zadržování vody v těle, a tedy ulevují oteklým nohám.

V prvních třech měsících těhotenství není masáž vhodná. I po této době je nejlépe masáže probrat se svým lékařem a je-li vše v pořádku, jsou masáže naprosto bezpečné, a to až do konce trvání těhotenství.

  Hlavní účinky masáže:
 • přispívají k hladkému průběhu těhotenství i porodu,
 • prohlubují vztah mezi matkou a dítětem,
 • snižují zadržování vody v těle
 • zmírňují bolesti hlavy,
 • navozují příjemné pocity.

Ceník služeb

V následující tabulce jsou uvedeny platné ceny masáží spolu s předpokládanými dobami trvání. Po domluvě lze masáže kombimovat či za přípatek prodloužit dobu masaže. Máte speicální přání nebo požadvky? Napište nám zde!

Druh masáže Doba trvání Cena
Masáž celého těla 60 minut 650 Kč
Masáž celého těla 90 minut 850 Kč
Masáž zad 30 minut 350 Kč
Masáž zad a šíje 50 minut 550 Kč
Masáž nohou 50 minut 550 Kč
Celková masáž lávovými kameny 60 minut 800 Kč
Celková masáž lávovými kameny 90 minut 1100 Kč
Lymfatická masáž - ruční 60 minut 800 Kč
Lymfatická masáž - přístrojová (BTL) 60 minut 500 Kč
Reflexní masáž plosky nohy 50 minut 550 Kč
Anticelulitidní masáž se skořicovými zábaly 50 minut 700 Kč
Masáž pro těhotné ženy 50 minut 700 Kč